KİRALAMA ŞARTLARI

ÖĞRENCİ VE GENÇLERE VEYA HERHANGİ BİR İŞTE  ÇALIŞMAYAN VATANDAŞLARIMIZA "OTO KİRALAMA HİZMETİ VEREMİYORUZ

500kmden uzak illerdeki arızalanan aracın kasko kapsamı dışında kalan çekici ücreti kiralayan müşteriye aittir

Bu Kuralı Uzak İllerde Yapılan Kazalar sonucu ödediğimiz Yüksek Faturalı Çekici Ücretlerinden Dolayı uygulamaktayız...


1- Araç Kiralama Sözleşmesine ek Olarak.Senet Uygulamamız Vardır.Bu Senet Alkollü Araç Kullanımlarında Kasko Şirketleri Ödeme Yapmadığı İçin güvence olarak Alınmaktadır.Araç TeslimindeN 15 Gün Sonra Senet Müşterimize Geri İade Edilir.Senetin Üstüne Oto Kiralama Sözleşmesi İçin Hazırlanmıştır İbaresi Eklenir.

2-Kaza Halinde SADECE  10.000 TL Üstü ağır hasarlar için aracın kaskosu Geçerlidir …Bunun Dışında Masraflar Kiralayan Kişiye aittir.Eğer Kiracı Kişi Kusursuz İse Karşı Tarafın  zorunlu Trafik sigortası Kullanılacaktır. Müşteri Bunu Kabul eder..Bunun Dışındaki Hafif Hasarları Müşteri Kendisi Karşılamaktadır… Aracın içinde veya dışında oluşan göçük çizik yırtık gibi durumların göz kararı belirlenip ücretinin Alınmasını Müşteri Kabul Eder

3- Kazalarda (Alkollü olmak-Ehliyetsiz Kişilere ve Sözleşmemizde İsim Ve İmza ile Belirtilmeyen Kişilere araç Kullandırmak-Aracın üstünde Anahtar Bırakıp aracın  çalınmasına neden olmak-Kaza yerini Terketmek ve Tutanak tutturmamak-Aracın çizilmesine vb Deforme olmasına Neden olmak) Bu Haller durumunda kasko şirketi Kaza masrafını karşılamayacağından dolayı kaza masrafları müşteriye aittir ve Boş Senet Üstüne Aracın Kasko Değeri veya Masrafı Yazılacaktır…4- 1 GÜN(24 saat) Olan Araç Kiralama Teslim Süresi Geciktirildiği Taktirde ..Geciken Her Saat Başına 10 TL Ödemeyi Müşteri Kabul Eder.. Bu Ücretin ödenmediği taktirde Teminat olarak alınan boş senetin üstüne bu tutarın Yazılmasını ve Tahsilatını müşteri kabul eder..KASKO SİGORTASINA UYGULANACAK ESASLAR: 

A- Kiracı kaza durumunda aracın yerini değiştirmeden en yakın karakol, trafik veya jandarmaya haber verecek, kesinlikle alkol ve kaza raporu alınacaktır.
B- Aracı kullanan alkollü olmayacaktır. Alkollü araç kullanımı halinde kasko sigortası geçersiz sayılacağından ve sigortanın hasarı karşılanamayacağından araçta meydana gelen hasar kiracı tarafından karşılanacaktır.
C- Kiracı kasko sigortası koşullarında uygun işlemleri tekemmül ettirdiğinde, sigorta işleminden karşılanan meblağ için sorumlu olmayacak, sigortaca karşılanmayan hasar bedeli ile kazanç kaybı günlük tarife üzerine kiracı tarafından karşılanacaktır.

Teslim Etme/ Teslim Alma

Araçlarımız Sadece Trabzon Hava Alanı Ve Rize Merkez Ofisimiz Önünden Teslim Alınır Veya Teslim Edilir.